Маша Єфросініна

25 листопада 2020 р.

Немає дієти, яку я не спробувала! Добре знаю це відчуття — коли ти борешся з кожним кілограмом, позбавляєш себе різних продуктів — одного по одному, і, здається, ніби цілий світ проти тебе… а потім, після всіх зусиль, просто впадаєш у відчай, коли бачиш, як стрімко повертається вага. Нині в моїй лексиці немає слова “дієта”. Я не мучу себе і не страждаю. Я навчилася себе любити, і моє тіло віддячує мені за це. Ми з ним дружимо. Нам до вподоби разом вести здоровий спосіб життя - без голодувань та надмірних обмежень, із шоколадкою в зубах і усмішкою на обличчі! Так, це не завжди просто. Але й далеко не так виснажливо, як постійні дієти, що руйнують здоров’я. Я довго вчилася дослухатися до себе, вивчала себе і свій організм, наче лікар. І воно того варте! Єдине, про що я шкодую, — що не познайомилася з Наталією Самойленко раніше, бо тоді б я напевно обійшлася без болісних експериментів, якими колись мало не знищила себе.

Марічка Падалко

Мені дуже імпонує підхід Наталії Самойленко. Насамперед — вона лікарка. І свою роботу з пацієнтом починає з переліку аналізів, які можуть засвідчити наявність захворювань, що спричиняють зайву вагу. Наприклад, збій у роботі щитоподібної залози. Подібні обстеження допоможуть зрозуміти, чому попри всі зусилля — фізичні навантаження, дієти тощо — людина не може схуднути. Щодо харчування, то тут на мене чекало багато відкриттів. Зокрема колись я вважала, що споживаючи фрукти на вечерю, наближаюся до своєї мети. А вранці ставала на ваги й дуже дивувалася, чому ж не бачу позитивних результатів. Зміна підходу до харчування після знайомства з лікаркою була кардинальною. Я відкрила для себе продукти, про які раніше навіть не чула: булгур, кус-кус, кіноа та інші крупи. Почала їсти каші, які не любила з самого дитинства. Натомість відмовилася від вівсянки, яку помилково вважала дуже корисною для себе. Також із мого життя зник молочний шоколад, набагато менше стало вуглеводів. На сніданок я споживаю білкову їжу з овочами, або складні вуглеводи — кашу з овочами. А найцінніше - мої діти також перейшли на кориснішу їжу й стали менше їсти солодощів. Окрім того, власним прикладом мені вдалося заохотити чоловіка до пробіжок і призвичаїти його до здорового харчування. Кожна людина з роками стає мудрішою і свідоміше ставиться до свого раціону. А якщо ти працюєш на телебаченні, то маєш ще й пильно дбати про свою зовнішність, а отже — правильно харчуватися, займатися спортом, відпочивати. Усе це вкладається в концепцію здорового способу життя, яку пропонує Наталія. Не сприймайте здорове харчування як дієту. Я сама не прихильниця дієт, особливо короткострокових, бо вони забирають багато сил і енергії, а врешті-решт стають великим розчаруванням. Спорт і здорове харчування — це стиль життя, що дає змогу вповні відчувати його смак і радість.

Наталія Могилевська

Сьогодні я закохана в себе. Це — найзахопливіший роман, що зі мною будь-коли траплявся! І я маю намір жити так довго і щасливо. Знаєте, було таке дослідження — що спільного між довгожителями в різних країнах світу. Так-от, науковці вивели кілька правил довгожителів. Серед таких правил — здоровий сон, помірні заняття спортом і правильне харчування. Я зрозуміла, що схуднути без здорового сну неможливо. Раніше я спала щонайбільше 3-5 годин на добу, а тепер сплю 7-8. Раніше тренувалася годинами. Або взагалі не тренувалася, роз’їжджаючи з гастролями. А тепер кілька разів на тиждень даю тілу легке спортивне навантаження. Щодо мого принципу харчування, я віддаю перевагу вуглеводам із овочами вранці та білкам із овочами ввечері. Я не катую себе дієтами і їм, коли відчуваю голод. Просто кількість їжі має бути невелика. У мене завжди з собою фрукти й горіхи. Якщо не встигаю поїсти, влаштовую легкий перекус — і тоді не відчуваю голоду ввечері. А втім, упродовж 3-4 годин перед сном краще взагалі не їсти.

 
Залиште свій відгук