Шкільне харчування буде змінюватися
20 травня 2021 р.


Тема шкільного харчування хвилювала нас завжди. Як лікарі-дієтологи, ми розуміли, якої шкоди може завдати незбалансоване харчування організму дитини. А як батьки, були стурбовані здоров'ям власних дітей. Адже всі наші хвороби в дорослому віці, як правило, закладаються ще в ранні роки життя.

З ініціативи Першої леді, була сформована робоча група, до складу якої увійшли команда Олени Зеленської

Олена Зеленська, Міністерство охорони здоров'я України, Асоціація дієтологів України, Асоціація дорослого і дитячого харчування, команда Євгена Клопотенко (Ievgen Klopotenko) і технологи. Нові норми шкільного харчування, які обговорювалися на зборах робочої групи, запрацюють уже з першого січня.

Вперше шкільні їдальні відмовляться від продуктів, які категорично не рекомендуються дітям, а саме: м'ясні продукти промислової переробки (сосиски, копченості). На законодавчому рівні зменшать норми кількості хліба, солі й цукру в стравах в шкільних їдальнях і будуть додані спеції, які корисні для травлення та додаватимуть смаку стравам. У раціоні з'явиться більше злаків, фруктів і овочів, щодня буде присутній молочний/кисломолочний продукт.

Ми запустили процес розробки 6-тижневого меню, завдяки чому харчування школярів буде не одноманітним, а збалансованим, буде містити всі необхідні макро- і мікронутрієнти.

У буфетах не продаватимуться шкідливі снеки, надмірно солодкі продукти, продукти з трансжирами, солодка газована вода, продукти з підсилювачами смаку, кава.

Це тільки перші кроки, але ми віримо в те, що зовсім скоро вийде повністю змінити систему шкільного харчування.

Ми дуже раді, що робота нашої Асоціації дорослого і дитячого харчування починається з таких позитивних змін в шкільному харчуванні, адже раціон - це запорука психологічного стану, хорошого самопочуття, фізичного та інтелектуального розвитку дитини.

І нехай всі діти будуть здорові!